TWOgether Duo

duet

TWOgether Duo

Magdalena Bojanowicz & Maciej Frąckiewicz

Współpracują ze sobą od 2007 roku i wspólnie zdobyli najwyższe laury na konkursach:
– I miejsce na VIII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku (2008)
– II miejsce w XLV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (2008)
– Nagroda Specjalna dla Najlepiej zapowiadającego się polskiego artysty na XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie  (2010)

Muzycy są laureatami prestiżowej nagrody PASZPORTY POLITYKI („Polityka” – pismo, tygodnik, wyróżniający corocznie wybitnych twórców  kultury) „za bardzo dojrzałe i wyraziste interpretacje muzyki współczesnej, i nie tylko. Za odwagę, ryzyko i konsekwencję. Za budowanie repertuaru. Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania”.

Duet jest laureatem prestiżowego stypendium Ministra Kultury RP „Młoda Polska”, które otrzymał na nagranie płyty z kompozycjami polskich współczesnych twórców. Efektem tego jest wydany w 2012 album Satin. Płyta była nominowana do nagrody Fryderyka (to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne – muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej) w dwóch kategoriach: Album Roku – Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej.

Duet wystąpił takich festiwali w Polsce jak m.in. Musica Polonica Nova we Wrocławiu (2010), contem.ucha w Filharmonii w Łodzi (2010), Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie (2011),  Warszawska Jesień (2012, 2013), Gdański Festiwal Muzyczny (2013), Ogrody Polityki (2013) a także w Thonon les bains (Francja – 2010), Filharmonii w Wilnie (2010), w Instytucie Polskim w Pradze (2011).