8. Festiwal Muzyki Polskiej w Moskwie 2018

06 listopada 2018

godz. 19.00
Sala im. Rachmaninowa
Konserwatorium Moskiewskiego
im. P. I. Czajkowskiego
ul. Bolszaja Nikitskaja 11

Program:

Zygmunt Krauze (1938)
– „Arabesque” na fortepian i orkiestrę kameralną (1983)
– Poemat Apollinaire'a na recytującego pianistę grającego na rozstrojonym pianinie i 12 dowolnych instrumentów (2016)
Agata Zubel (1978)
– Violin concerto – koncert na skrzypce i orkiestrę kameralną (2014) – (utwór napisany dla Katarzyny Dudy)
Paweł Mykietyn (1971)
– „3 na 13” (1994)
Krzysztof Penderecki (1933)
– Sekstet na klarnet, róg, trio smyczkowe i fortepian (2000)

Wykonawcy:

Katarzyna Duda – skrzypce
Zygmunt Krauze – fortepian
Studio Muzyki Nowej (Studio for New Music)
Igor Dronov – dyrygent

07 listopada 2018

godz. 19.00
Sala Mała
Konserwatorium Moskiewskiego
im. P. I. Czajkowskiego
ul. Bolszaja Nikitskaja 13/6

Program:

Ignacy Jan Paderewski (1860 – 1941)
– Suita G-dur na orkiestrę smyczkową (1884)
Fryderyk Chopin (1810-1849)
– Wariacje E-dur na temat „Non piu mesta” z opery „ Kopciuszek” Rossiniego (1824 – 1830 ?) w opracowaniu na flet i orkiestrę smyczkową Rafała Koczko (2018)
– II Koncert fortepianowy f-moll, op. 21 (1830) – w opracowaniu na fortepian i orkiestrę smyczkową.
Mieczysław Wajnberg (1919-1996)
– Koncert na flet i orkiestrą smyczkową, op. 75 (1961)
Krzysztof Penderecki (1933)
– Sinfonietta nr 3 (2008 rev. 2012)

Wykonawcy:

Krzysztof Książek – fortepian
Łukasz Długosz – flet
Sinfonietta Cracovia
Jerzy Dybał – dyrygent.

9 listopada 2018

godz 19.00
Międzynarodowy Związek Twórców Muzycznych
Sala koncertowa im. Iriny Archipowej
Bryusov pereulok, 2/14

Program:

Henryk Wieniawski (1835 -1880)
– „Legenda” op. 17 (1859)
– „Kujawiak a-moll (1853)
– Polonez D-dur nr 1 op. 4 (1852)
Karol Szymanowski (1882 – 1937)
– Pieśń Roksany z opery „Król Roger” (opr. Pawła Kochańskiego, 1931)
– Taniec góralski z baletu „Harnasie” (opr. Pawła Kochańskiego, 1931)
Dymitr Szostakowicz (1906-1975)
– 4 preludia na skrzypce i fortepian op. 34a (1932-1933) (opr. Dymitra Cyganowa)
Alfred Sznitke (1934 -1998)
– Sonata nr 1 na skrzypce i fortepian (1963)

Wykonawcy:

Katarzyna Duda – skrzypce
Hanna Holeksa – fortepian
Ten koncert poprzedzi koncert w ramach naszego festiwalu młodzieży z renomowanej szkoły Instytut Gniessinnych z polskim i rosyjskim programem, na którego ogłoszenie jeszcze czekamy.

14 listopada 2018

godz. 19.00
Sala kameralna Filharmonii Moskiewskiej
Plac Triumfalny 4/31
Krzysztof Penderecki (1933)
Kwartet na klarnet i trio smyczkowe (1993)

Program:

Dariusz Przybylski (1984)
– „Eine kleine Morgenmusik” na kwintet klarnetowy op. 28 (2006)
Paweł Mykietyn (1971)
– Kwartet smyczkowy nr 3 (2016)
Mieczysław Wajnberg ((1919-1996)
– Kwartet smyczkowy nr 13 op. 118 (1977)
Alfred Sznitke (1934 -1998)
– Kwartet smyczkowy nr 3 (1983)

Wykonawcy:

Mikhail Beznosov – klarnet
Romantic Quartet:
Nikolay Sachenko – skrzypce
Michael Bolkhovitin – skrzypce
Andrey Usov – altówka
Sergey Astashonok – wiolonczela