Mischa Kozłowski

fotrepian

Jeden z ciekawszych pianistów swojego pokolenia, który z powodzeniem występuje jako solista i kameralista w salach koncertowych Europy, Japonii i Chin. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Gdyni pod kierunkiem Julity Randazzo, a w latach 1999–2008 kształcił się pod opieką artystyczną Katarzyny Popowej-Zydroń. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Piotra Palecznego oraz kameralistykę u Macieja Paderewskiego, Jerzego Marchwińskiego i Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej (dyplom z wyróżnieniem, 2013). Następnie doskonalił swoje umiejętności w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii pod kierunkiem Tomasza Herbuta (dyplom z wyróżnieniem, 2017), gdzie obecnie odbywa podyplomowe studia w zakresie kameralistyki razem z Affetto Piano Trio pod opieką artystyczną Patricka Jüdt, Tomasza Herbuta i Moniki Urbaniak-Lisik.

Artysta w swoim dorobku ma wiele laurów konkursowych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Pieśni Othmara Shoecka w Brunnen, Szwajcaria, w duecie z Danielą Ruth Stoll (2016), ORPHEUS Swiss Chamber Music Competition w Bernie, Szwajcaria, w duecie z wiolonczelistką Iloną Basiak (2015), Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. B. Hubermana w Częstochowie w duecie z wiolonczelistką Magdaleną Bojanowicz (2013), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Mykoły Łysenki w Kijowie, Ukraina (2012), Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt , Niemcy (2009), Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopin organizowanego przez Narodowy Instytut F. Chopina w Warszawie (2008), Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Narvie, Estonia, (2006) i in.

Mischa Kozłowski koncertował w ramach takich prestiżowych festiwali, jak Kissinger Sommer (Bad Kissingen), Festspiele Europäische Wochen (Passau), NCPA May Festival (Pekin), Gulangyu Summer Music Week (Xiamen), Chopin au Jardin du Luxembourg (Paryż), Kyoto International Music Students Festival (Japonia), Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, „Kwartesencja” (Warszawa), Międzynarodowym Festiwalu im. I. J. Paderewskiego (Warszawa), Malta Festival i Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Filmu „Transatlantyk”  w Poznaniu, UNSOUND Festival (Kraków), „Muzyka na szczytach” (Zakopane). Występował w większości sal filharmonicznych i koncertowych w Polsce, a także m.in. w Filharmonii Tallińskiej (Estonia), Narodowej Filharmonii Ukrainy (Kijów), Filharmonii Lwowskiej (Ukraina), w siedzibie UNESCO w Paryżu, Konzerthaus „Kultur-Casino”, Zentrum Paul Klee i Yehudi Menuhin Forum w Bernie.

Za swoje osiągnięcia artysta otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, LYRA Stiftung, Rita Zimmermann Musik-Stiftung, Fondazione Pro Libertas et Humanitas Kasimir Bartkowiak, Dongsan Research Foundation i Banku Société Générale.

Więcej informacji o artyście na www.mischakozlowski.com.