Radosław Soroka

klarnet

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie klarnetu prof. Mirosława Pokrzywińskiego  w 2005 r..

Był uczestnikiem kursów i klas mistrzowskich: Jeunesses Musicales w Weikersheim – Niemcy (2003), pod kierunkiem prof. Eduarda Brunera w Warszawie (2004) oraz Sharon Kam i Jiříego Hlaváča w Wiedniu(2005).

Jest laureatem konkursów: wyróżnienia dla solisty i I-szej nagrody dla kwartetu klarnetowego na Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim (2001), I – szej nagrody oraz Nagrody Specjalnej Polskiego Radia dla Quintessence Quintet, III-ciej nagrody (I nagrody nie przyznano) dla Tria D’anche de Varsovie na VI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie (2003) oraz wyróżnieniem na Ogólnopolskim Konkursie we Włoszakowicach (2004).

W 2003 r. koncertował z Trio D’anche i Quintessence Quintet w Warszawie, Katowicach, Magdeburgu, Illzach.

Wystąpił jako solista na warszawskich festiwalach muzyki współczesnej „Warszawska Jesień” i „Laboratorium” – (klarnet basowy), a także koncertował z Filharmonią Rybnicką, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jako muzyk orkiestrowy współpracował z Kristiansund Opera w Norwegii i Filharmonią Lubelską.
Od sierpnia 2004 rozpoczął stałą współpracę z orkiestrą Sinfonia Varsovia.