already obfuscation Magdalena Bojanowicz - Festiwal Muzyki Polskiej w Moskwie

Magdalena Bojanowicz

wiolonczela

Magdalena Bojanowicz zdobyła I nagrodę na 45. Międzynarodowym Konkursie Jeunesses Musicales w Belgradzie (2015r), II nagrodę i dwie Nagrody Specjalne – za najlepsze wykonanie utworów W. Lutosławskiego – na VIII. Międzynarodowym Konkursie im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2011). Zdobyła również 3 nagrodę na I. Międzynarodowym Konkursie Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, II nagrodę na 69. Międzynarodowym Konkursie L. van Beethovena w Hradec, wyróżnienie na 64. Międynarodowym Konkursie “Praska wiosna” w Pradze, II nagrodę na Konkursie duetów z fortepianem w Warszawie oraz I nagrode na Międzynarodowym Konkursie duetów z fortepianem w Częstochowie. Była finalistką Konkursu wiolonczelowego Muzyki Nowej “Domnick-Cello- Preises” w Stuttgarcie.

W 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem studia II st. na UMFC w Warszawie, w klasie wiolonczeli prof. Andrzeja Bauera i Bartosza Koziaka. Obecnie kontynuuje swoją edukację na studiach Master Solist na UDK w Berlinie w klasie prof. Jensa Petera Maintza.
Swoje umiejętności doskonaliła na kursach m. in. w: Brukseli, Salzburgu, Pineswang, Kronberg, Musicinsel Rheinau gdzie pracowała pod okiem takich artystów jak Julius Berger, David Geringas, Jens Peter Maintz, Kazimierz Michalik, Phillippe Muller, Arto Noras, Claus Reichardt czy Victoria Yagling.

Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (2001-2008) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2015 roku jest artystką Thomastik Infeld Vienna. W 2009 roku została laureatką prestiżowego stypendium „Młoda Polska”, które pozwoliło na nagranie płyty “Satin” z polską muzyką współczesną w duecie z Maciejem Frąckiewiczem. Jako TWOgether Duo zostali laureatami Paszportów Polityki “ za odwagę, ryzyko i konsekwencję. (…) Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania.” oraz zostali nominowani do Fryderyków – nagroda polskiego przemysłu fonograficznego w 2013r.

Występowała jako solistka z wieloma orkiestrami pod batutą takich dyrygentów jak: G. Tchitchinadze, D. Smith, B. Sudic, V. Schmidt-Gertenbach, R. Rivolta, M. Moś, M. Klauza, T. Wojciechowski, J. Kosek, M. Nesterowicz, P. Przytocki, W. Rodek, B. Lack, E. Kovacic. Brała udział w wielu festiwalach w kraju i za granicą m.in: “Warszawska Jesień”, „ Musica Polonica Nova” we Wrocławiu, “Music Connects” w Bad Ragaz w Szwajcarii, “Gulangyu Art Festival” w Chinach, “Festiwal Muzyki Polskiej” w Moskwie, “ Muzyka na szczytach” w Zakopanem, “Festiwal wiolinistyczny B. Hubermanna” w Częstochowie, „Musica moderna” w Łodzi. Występowała również m.in.:we Francji, Niemczech, Chorwacji oraz na Białorusi, Litwie i Łotwie.

Współtworzy warszawską grupę „Cellonet” prowadzoną przez Andrzeja Bauera.
Prowadzi żywą działalność koncertową jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą.