Katarzyna Budnik-Gałązka

altówka

fot. Marcin Jakubowski

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Mirosława Ławrynowicza, ad. dr hab. Andrzeja Gębskiego i as. Janusza Wawrowskiego oraz w klasie altówki prof. Piotra Reicherta. Obecnie zatrudniona na stanowisku asystenta w klasie altówki prof. Piotra Reicherta na macierzystej uczelni.

Laureatka licznych konkursów: 47. Międzynarodowego Konkursu im. Ludwiga van Beethovena w Hradec (Czechy, 2008, I nagroda), 15. Międzynarodowego Konkursu im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach (Austria, 2008, I nagroda), 8. Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. Jana Rakowskiego (Poznań, 2008, I nagroda), Międzynarodowego Konkursu im. Maxa Rostala w Berlinie (Niemcy, 2009, II nagroda), Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Maxa Regera w Sondershausen (Niemcy, 2009, II nagroda i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie suity na altówkę solo Maxa Regera) oraz IV Międzynarodowego Konkursu im. Michała Spisaka (Dąbrowa Górnicza, 2010, II nagroda i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego).

Jako solistka i kameralistka wielokrotnie koncertowała w Polsce oraz innych krajach Europy (Czechy, Austria, Niemcy, Francja). W 2010 roku brała udział w projekcie Chamber Music Connects the World organizowanym przez Kronberg Academy, gdzie grała z Gidonem Kremerem, Tatjaną Grindenko, Yurim Bashmetem oraz Fransem Helmersonem. Występowała na wielu renomowanych festiwalach, w tym na Muzycznym Festiwalu w Łańcucie, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” w Zakopanem, czy też Kammermusikfest Lockenhaus (na specjalne zaproszenie Gidona Kremera).

Uczestniczyła w kursach muzycznych, na których swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem profesorów: Piotra Reicherta, Mirosława Ławrynowicza, Yaira Klessa, Matisa Vaytsnera, Rolanda Baldiniego i Stefana Kamasy.

Za wybitne osiągnięcia otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.