Chopin Piano Duo

duet fortepianowy

Anna Boczar i Bartłomiej Kominek rozpoczęli wspólną działalność w 2014 roku. Stanowią jeden z nielicznych duetów fortepianowych, którego członkowie koncertują także jako soliści.
Zespół ma na swoim koncie występy w kraju i za granicą. W 2015 roku Chopin Piano Duo dokonał polskiego prawykonania Koncertu Maxa Brucha na dwa fortepiany i orkiestrę, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Krakowskiej, pod dyrekcją wybitnego dyrygenta Daniela Smitha. W 2016 roku duet odbył tournée po Włoszech. Wystąpił w słynnym Casa Verdi w Mediolanie oraz na IV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej w Rovello. W 2017 roku odbył trasę koncertową po Bliskim Wschodzie, koncertując między innymi w Betlehem Peace Center w Palestynie oraz w The Walled of Hotel w Betlejem – niezwykłym miejscu, ważnym pod względem historycznym i politycznym. Pianiści współpracowali z dyrygentem Jonathanem Mannem tworząc oryginalną interpretację „Karnawału Zwierząt” Camille’a Saint-Saensa wraz z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej.
Zostali zaproszeni do udziału w koncercie poświęconym pamięci Romana Maciejewskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie wykonali słynne dzieło kompozytora „Negro Spirituals” na dwa fortepiany. Koncert był transmitowany w Programie II PR i TVP Kultura. Kilkakrotnie, jako duet fortepianowy, stanowili obsadę Małej Mszy Uroczystej Gioacchino Rossiniego. Niezapomniany występ z tym niezwykłym dziełem miał miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu im. Ady Sari w Nowym Sączu w 2015 roku.
W kwietniu 2018 roku, na Międzynarodowym Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo!” w Krakowie, wykonali Koncert na dwa
fortepiany Ivo Josipovića, kompozytora i byłego prezydenta Chorwacji, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej AM. W tym samym roku wystąpili podczas Akademii Mistrzowskiej Pianistyki „Gradus ad Parnassum” w Krakowie. Rok 2019 zainaugurowali recitalem w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo”.

Najbliższe plany artystyczne zawierają koncerty w Polsce (Filharmonia Lubelska, Filharmonia Bałtycka, Warszawa, Kraków, Zakopane, Gdańsk), oraz występy we Włoszech, Brazylii i Rosji. Są ściśle związane z promocją polskiej muzyki i nagraniem płyty z tymi kompozycjami.
Jako jedyny duet na świecie, zespół uzyskał licencję od Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na korzystanie z nazwy Chopin Piano Duo.